Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z zakresu VAT. Komentarz
Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z zakresu VAT. Komentarz
- Wydawnictwo: Wolters Kluwer
- Autor: Roman Namysłowski
- Wydanie: 1
- Wydanie 2014/2015
- Okładka: twarda
- Format: B5 (176 x 250 mm)
- Liczba stron: 1480
- ISBN: 978-83-264-3413-6
NOWOŚĆ !!!
Orzecznictwo TSUE ma kluczowe znaczenie zarówno dla pełniejszego zrozumienia fundamentalnych zasad podatku VAT, jak i zapewnienia spójności stosowania przepisów dyrektywy VAT we wszystkich krajach Unii. Trybunał dokonuje bowiem interpretacji prawa unijnego, a nie przepisów poszczególnych państw członkowskich, co stanowi jednak pewną barierę w pełnym wykorzystaniu jego dorobku orzeczniczego przez polskich podatników. Punktem odniesienia są dla nich przepisy ustawy o podatku od towarów i usług - stąd obiektywne trudności w znalezieniu właściwych wyroków, które mogłyby być pomocne przy ocenie zgodności polskich przepisów z prawem unijnym i stanowić niekwestionowany oręż we wszelkich sporach z organami podatkowymi.
Niniejsza publikacja usuwa te bariery, gdyż stanowi zbiór wybranych fragmentów oraz tez wszystkich wyroków TSUE dotyczących podatku od wartości dodanej wydanych do września 2014 r., które zostały przyporządkowane do konkretnych artykułów ustawy o podatku od towarów i usług. Dodatkowo, po każdym przepisie polskiej ustawy VAT (lub ich grupie, jeżeli tworzą one spójną całość) wskazane zostały przepisy dyrektywy VAT, których stanowi on implementację, oraz przepisy unijnego rozporządzenia VAT. Pozwoli to Czytelnikom na bezpośrednie porównanie przepisów unijnych z polskimi i ocenę prawidłowości ich wdrożenia do krajowego porządku prawnego dokonanego przez polskiego ustawodawcę.
Adresaci:
Książka jest skierowana do sędziów, doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów i pracowników administracji podatkowej, a także osób związanych z tworzeniem prawa podatkowego. Może być wykorzystywana również w procesie dydaktycznym.
Roman Namysłowski - partner w Dziale Doradztwa Podatkowego Crido Taxand, lider Zespołu Podatków Pośrednich. Współautor pierwszego na polskim rynku komentarza do prawa wspólnotowego w zakresie podatku od wartości dodanej, autor i współredaktor komentarza do dyrektywy 2006/112 (Dyrektywa VAT. Komentarz, 2008), jednej z najczęściej cytowanych przez sądy administracyjne publikacji z zakresu spraw dotyczących zgodności polskich przepisów z prawem wspólnotowym, oraz unikalnego na rynku polskim komentarza do dyrektywy VAT z perspektywy polskich przepisów i ich zgodności z prawem unijnym (Dyrektywa VAT. Polska perspektywa, 2012). W rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" uznany za najlepszego doradcę podatkowego w zakresie VAT w latach 2011 i 2013. Wyróżniony przez dziennik "Rzeczpospolita" w rankingu najlepszych doradców podatkowych w zakresie VAT w latach 2012 i 2013.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Ceny transferowe w prawie podatkowym i celnym
Ceny transferowe w prawie podatkowym i celnym
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Autor: Krzysztof Lasiński-Sulecki
Rok publikacji: 2014
Liczba stron: 492
Okładka: twarda
ISBN 978-83-264-4557-6
Książka zawiera kompleksową analizę wszystkich reżimów mających współcześnie zastosowanie do transakcji między podmiotami powiązanymi (zasady arm's length w podatkach dochodowych, wartości rynkowej w VAT, cen transferowych w prawie celnym) oraz liczne odwołania do proponowanej przez Komisję Europejską wspólnej skonsolidowanej korporacyjnej podstawy opodatkowania. W treści ujęto informacje na temat przepisów dotyczących przedsiębiorstw powiązanych oraz procedury wzajemnego porozumiewania w trzech modelach umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania (OECD, ONZ oraz USA) i w wielu umowach bilateralnych.
Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona głownie dla sędziów sądów administracyjnych, zawodowych pełnomocników występujących w sprawach podatkowych i celnych, pracowników organów podatkowych oraz osób odpowiedzialnych za finanse przedsiębiorstw.
"Recenzowana pozycja jest w rzeczywistości absolutnie nowatorska, mająca ogromne znaczenie dla teorii i praktyki stosowania prawa w warunkach współczesnego świata, świata zglobalizowanego, świata pełnego dominacji wielkich przedsiębiorstw ponadnarodowych, wielkich koncernów powiązanych rożnymi więzami w ponadnarodowych strukturach sieciowych, wykorzystujących metody optymalizacji podatkowej poprzez stosowanie cen transferowych dla zwiększenia zysków kosztem budżetów państw, w których funkcjonują. To praca wyjątkowo ważna i potrzebna dla każdego, kto ma jakikolwiek kontakt z tym problemem, zarówno teoretyczny jak i praktyczny".
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Administracja podatkowa i kontrola skarbowa w Polsce
Administracja podatkowa i kontrola skarbowa w Polsce
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
- Stan prawny: 2013 r.
- Wydanie: 1
- Liczba stron: 464
W książce przedstawiono problematykę administracji podatkowej w systemie administracji publicznej. Zwrócono uwagę na kontrowersyjne sytuacje i nieprawidłowości pojawiające się w procesie stosowania prawa przez organy podatkowe i organy kontroli skarbowej.
Opracowanie zawiera liczne odesłania do orzecznictwa Najwyższego Trybunału Administracyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych, a także tabele oraz schematy prezentujące różne historyczne i współczesne modele administracji podatkowej. Ponadto książka daje możliwość zapoznania się z wcześniej niepublikowanymi autorskimi badaniami naukowymi dotyczącymi omawianej problematyki.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla prawników praktyków, w tym sędziów sądów administracyjnych, doradców podatkowych, adwokatów, a także radców prawnych zajmujących się prawem podatkowym i administracyjnym. Może stanowić cenną lekturę dla pracowników administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Zainteresuje również studentów prawa i administracji.
"Przechodząc do oceny wartości treści zawartych w recenzowanej rozprawie, należy jeszcze raz podkreślić, że praca przedstawia bardzo dobry poziom merytoryczny, a rozważania cechuje klarowność. W wielu miejscach Autor podejmuje polemikę z poglądami doktryny i judykatury, nie obawiając się przedstawić własnej, najczęściej trafnej oceny. Warto także podnieść, że czyni to w sposób zasługujący na aprobatę, rzetelnie i z dużą kulturą".
Krzysztof Teszner - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w prawie oraz procedurze administracyjnej i podatkowej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego i procedury podatkowej, glos oraz komentarzy.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Dyrektywa VAT. Polska perspektywa. Komentarz
- Format: B5 (176 x 250 mm)
- Wydanie: 1
- Rok publikacji: 2012
- Okładka: twarda
- Liczba stron: 888
Komentarz do Dyrektywy VAT z perspektywy polskich przepisów i praktyki ich stosowania to pierwsze tak kompleksowe i szczegółowe porównanie polskich regulacji z prawem unijnym, w szczególności Dyrektywą VAT.
W ramach dokonanej analizy porównawczej niezwykle obszernie przedstawiony zostat dorobek interpretacyjny Ministra Finansów oraz orzeczniczy sądów administracyjnych w zakresie najistotniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zagadnień w praktyce stosowania przepisów o VAT. Opracowanie zawiera również praktyczne wskazówki dla podatników dotyczące wpływu naruszenia prawa unijnego przez polskiego ustawodawcę na ich prawa i obowiązki w zakresie rozliczeń podatkowych.
Adresaci:
Komentarz jest przeznaczony dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie i rozliczanie podatków w przedsiębiorstwach, sędziów sądów administracyjnych, pracowników organów podatkowych, doradców podatkowych, studentów oraz wszystkich, którzy interesują się unijnymi przepisami podatkowymi i ich stosowaniem na gruncie prawa krajowego.
Przedstawiana czytelnikom książka jest inna i wyjątkowa, jej autorzy odeszli od tradycyjnego modelu komentowania poszczególnych artykułów Dyrektywy. Prezentują oni raczej kluczowe problemy natury praktycznej pojawiające się na styku przepisów dyrektywy i prawa krajowego. Wskazują również sposoby ich rozwiązania i działania jakie podatnicy powinni podjąć w tym zakresie.
Komentarz do Dyrektywy 112/2006 jest istotną nowością na polskim rynku publikacji podatkowych. Komentarz ten można bez obawy popadnięcia w przesadę określić mianem busoli dla żeglujących po morzu przepisów dotyczących VAT.
Roman Namysłowski - menedżer w Zespole VAT Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, kieruje Zespołem Zarządzania Wiedzy Podatków . Autor ekspertyz dla Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki oraz Parlamentu w zakresie podatku od towarów i usług.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
PIT. Komentarz
PIT. Komentarz
Wydanie: 3
Oprawa: twarda
Liczba stron: 1544
Autor: Adam Bartosiewicz
Stan prawny na 1.01.2013 r.
Trzecie wydanie komentarza zaktualizował Adam Bartosiewicz. Poprzednie wydania zostały stworzone wspólnie przez Adama Bartosiewicza i Ryszarda Kubackiego.
Komentarz zawiera omówienie zmian, które weszły w życie 1 stycznia 2013 r., w tym m.in. dotyczące ulgi na dzieci, ulgi na internet oraz zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów.
Autor omawia całkowicie nowe regulacje dotyczące podatkowych skutków uczestnictwa w spółkach osobowych wprowadzone w 2011 r. Przepisy te dotyczyły przede wszystkim określenia skutków wstąpienia do spółki, jak też wystąpienia z niej oraz zakończenia działalności prowadzonej w tej formie. Zwraca uwagę na rozstrzygnięcia sądów w zakresie określenia skutków podatkowych prowadzenia działalności w formie spółek osobowych, zwłaszcza na nierozstrzygniętą (mimo uchwały NSA) kwestię opodatkowania dochodów ze spółki komandytowo-akcyjnej.
Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych w przedsiębiorstwach. Zainteresuje także adwokatów i radców prawnych, jak również pracowników organów podatkowych.
Adam Bartosiewicz - doktor nauk prawnych specjalizujący się w prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki jego relacji do prawa unijnego, oraz w prawie karnym skarbowym. Autor i współautor kilkuset publikacji z zakresu prawa podatkowego, m.in. książek: Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Komentarz (Warszawa 2011), VAT. 1556 wyjaśnień i interpretacji, (Warszawa 2011), PIT. Komentarz, (wyd. 3, Warszawa 2013), VAT. Komentarz (wyd. 7, Warszawa 2012).
Jedyny w Polsce komentarz z bezpłatnym szkoleniem on-line wraz z możliwością zadawania pytań autorowi!
Każdy, kto zakupi książkę "PIT. Komentarz" będzie mieć możliwość uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu on-line z dr. Adamem Bartosiewiczem.
Szczegóły w książce!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Podatek od nieruchomości w orzecznictwie sądów administracyjnych. Komentarz. Linie interpretacyjne
- Stan prawny: 1.10.2012 r.
- Wydanie: 1
- Rok publikacji: 2012
- Okładka: twarda
- Format: B5 (176 x 250 mm)
- Liczba stron: 684
Komentarz jest jedynym na rynku opracowaniem zawierającym pełną i uporządkowaną przedmiotowo prezentację wyroków sądów administracyjnych wraz z analizą tendencji orzeczniczych w zakresie podatku od nieruchomości. Opracowanie zawiera orzeczenia z lat 2003-2011.
W książce omówiono szczegółowo między innymi najbardziej kontrowersyjne aktualnie zagadnienia, takie jak:
- zakres opodatkowania podatkiem od nieruchomości,
- związanie przedmiotu opodatkowania z działalnością gospodarczą,
- zasady ustalania podstawy opodatkowania budowli przemysłowych,
- zasady ustalania stawek podatku od nieruchomości,
- zakres zwolnień z podatku od nieruchomości.
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych i radców prawnych, pracowników samorządowych organów podatkowych oraz sędziów. Może stanowić cenną pomoc dla podatników.
"Przepisy o podatku od nieruchomości od wielu lat sprawiają istotne trudności interpretacyjne. Jak dotąd żadna korekta legislacyjna nie poprawiła tego stanu rzeczy.
Stan prawa jest na tyle niezadowalający, że prawo w omawianym zakresie tworzy w istocie rzeczy orzecznictwo sądów administracyjnych i Trybunału Konstytucyjnego. Analizy tego orzecznictwa zawarte w recenzowanej książce umożliwiają - po pierwsze - rozeznanie istoty poszczególnych problemów, przed jakimi stają zarówno bezpośredni adresaci prawa, a następnie sądy, po drugie - pozwalają na wyrobienie sobie przez czytelnika oceny waloru poszczególnych orzeczeń oraz całych linii orzeczniczych, jakie się tu ukształtowały. Zespół autorów składa się z doświadczonych komentatorów, daje rękojmię analizy na najwyższym poziomie merytorycznym, a jednocześnie prowadzonej w sposób przystępny i nakierowany na odbiorcę - praktyka podatkowego".
Informacje o autorach (redaktorach)
Tomasz Brzezicki - doktor nauk prawnych, radca prawny, pracownik Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu, autor kilkudziesięciu prac z zakresu prawa administracyjnego oraz podatków i opłat lokalnych.
Krzysztof Lasiński-Sulecki - doktor nauk prawnych, doradca podatkowy, pracownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 20112012 senior tax researcher w Institut für Österreichisches und Internationales Steuerrecht, Wirtschaftsuniversität Wien, członek pozaetatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu, współpracownik IBFD w Amsterdamie, autor około dwustu opracowań z zakresu prawa podatkowego oraz prawa celnego.
Paweł Majka - doktor nauk prawnych, członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie, adiunkt w Pracowni Finansów Publicznych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor kilkudziesięciu opracowań z zakresu prawa podatkowego.
Wojciech Morawski - doktor nauk prawnych, radca prawny, pracownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek pozaetatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu, autor ponad dwustu opracowań z zakresu prawa podatkowego, prawa celnego oraz prawa ubezpieczeń społecznych, członek kolegiów redakcyjnych Przeglądu Podatkowego, Przeglądu Orzecznictwa Podatkowego i Kwartalnika Prawa Podatkowego.
Jacek Wantoch-Rekowski - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Budżetowego i Finansów Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor kilkudziesięciu opracowań z zakresu prawa finansowego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.
Olgierd Łunarski - doktor nauk prawnych, radca prawny, kierownik Pracowni Finansów Publicznych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor kilkudziesięciu opracowań z zakresu prawa podatkowego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Podatek od nieruchomości. Komentarz
Podatek od nieruchomości. Komentarz
Autor: Etel Leonard
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
- Stan prawny: 1.01.2013 r.
- Wydanie: 1
- Liczba stron: 488
W książce przedstawiono rozwiązania najczęściej spotykanych w praktyce problemów dotyczących opodatkowania nieruchomości. Opracowanie zawiera prezentację właściwej procedury postępowania organu podatkowego lub podatnika na etapie sporu podatkowego.
Autor krytycznie analizuje orzecznictwo podatkowe oraz powołuje się na poglądy doktryny. Przedstawia szereg praktycznych przykładów, które pomogą zrozumieć tematykę podatku od nieruchomości.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest zarówno dla podatników podatku od nieruchomości, jak i dla samorządowych organów podatkowych. Zainteresuje sędziów sądów administracyjnych, pracowników regionalnych izb obrachunkowych, a także wszystkich stosujących prawo podatkowe w praktyce.
"Jest to klasyczny komentarz, który w sposób uporządkowany i przejrzysty prezentuje problematykę opodatkowania nieruchomości. Autor nie unika jednak przy tym zagadnień problematycznych, posiłkując się przy ich analizie orzecznictwem sądów administracyjnych oraz wyjaśnieniami resortu finansów. Mamy więc do czynienia z opracowaniem kompletnym, które znajdzie uznanie zarówno wśród doradców podatkowych i przedsiębiorców, jak i pracowników organów podatkowych".
Leonard Etel - profesor doktor habilitowany nauk prawnych; kierownik Katedry Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; członek Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku; przewodniczący Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego; doradca instytucji państwowych i samorządowych; autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Podatek rolny. Podatek leśny. Komentarz
Podatek rolny. Podatek leśny. Komentarz
Wydawnictwo: Etel Leonard
- Stan prawny: 1.01.2013 r.
- Wydanie: 1
- Liczba stron: 308
Komentarz w sposób kompleksowy przedstawia problematykę opodatkowania gruntów rolnych i leśnych. Zawiera rozwiązania najczęściej spotykanych w praktyce problemów dotyczących omawianych ustaw.
W opracowaniu omówiono miedzy innymi takie zagadnienia jak:
- zasady ustalania podatku rolnego,
- zwolnienia od podatku rolnego i ulgi związane z tym podatkiem,
- tryb opłacania podatku leśnego przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne niemajace osobowości prawnej,
- zwolnienia ustawowe w podatku leśnym.
- właścicieli, posiadaczy i użytkowników wieczystych gruntów lub lasów,
- samorządowych organów podatkowych,
- sędziów sadów administracyjnych oraz pracowników regionalnych izb obrachunkowych.
"W publikacji dokonano pogłębionej analizy regulacji zawartych w ustawie o podatku rolnym. Docenić szczególnie należy fakt, iż przedstawione w książce rozważania maja duży walor praktyczny. W zasadzie nie ma na rynku opracowań, które w tym aspekcie dorównałyby recenzowanemu komentarzowi. W konsekwencji powinien być on przedmiotem zainteresowania zarówno podmiotów stanowiących prawo (rady gmin podejmujące uchwały podatkowe w zakresie podatku rolnego), jak i je stosujących (podatnicy i ich pełnomocnicy, pracownicy organów podatkowych, sędziowie sadów administracyjnych)".
Leonard Etel - profesor doktor habilitowany nauk prawnych; kierownik Katedry Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; członek Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku; przewodniczący Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego; doradca instytucji państwowych i samorządowych; autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni