

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.



Kontrola skarbowa. 630 wyjaśnień i interpretacji

- Stan prawny: 1.12.2012 r.
- Wydanie: 1
- Rok publikacji: 2012
- Okładka: twarda
- Format: B5 (176 x 250 mm)
- Liczba stron: 660
Książka stanowi kompendium wiedzy o kontroli skarbowej i procedurze postępowania kontrolnego, a także kontroli kas fiskalnych, działaniach policji skarbowej i wywiadu skarbowego. Zawiera ponad 400 orzeczeń sądów administracyjnych rozstrzygających spory podatników z organami na tle prowadzenia kontroli skarbowej, w tym aktualne orzecznictwo NSA, a także pisemne interpretacje przepisów ustawy o kontroli skarbowej wydane przez Ministerstwo Finansów.
W opracowaniu znajdują się odpowiedzi na kluczowe pytania związane z kontrolą skarbową, w tym:
- jak być czynnym uczestnikiem kontroli skarbowej?
- jaka jest procedura kontroli skarbowej?
- w jaki sposób przeprowadzane jest postępowanie dowodowe?
- jakie instrumenty prawne posiada kontrolowany do obrony swoich racji?
- jak orzecznictwo sądów administracyjnych reaguje na działania kontrolne inspektorów?
- jakie uprawnienia posiadają wywiad skarbowy oraz policja skarbowa?
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków, w tym dla doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów oraz księgowych. Może stanowić też cenną pomoc dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, pełnomocników przedsiębiorców i pracowników urzędów skarbowych. Zainteresuje również studentów prawa oraz pracowników naukowych zajmujących się problematyką kontroli podatkowej i postępowania podatkowego.
Andrzej Melezini - doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki związany z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik Referatu Obsługi Prawnej Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku, członek Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej, autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego i kontroli skarbowej, w tym autor monografii Prawne instrumenty zapobiegania i zwalczania korupcji przez kontrolę skarbową (2012) i współautor książek: Leksykon kontroli skarbowej (2012), Kontrola podatkowa przedsiębiorców (2010 i 2012) i Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz praktyczny (2011).
Dariusz Zalewski - Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, uczestnik seminarium doktorskiego w Katedrze Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, członek Stowarzyszenia Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej, autor ponad stu publikacji z zakresu prawa podatkowego i kontroli skarbowej, w tym współautor książek: Leksykon kontroli skarbowej (2012), Kontrola podatkowa przedsiębiorców (2012) i Ustawa o kontroli skarbowej. Komentarz praktyczny (2011).
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Meritum Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd

- Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska - ABC
- Wydanie: 1
- Rok publikacji: 2013
- Okładka: miękka z tworzywa
- Format: B5 (176 x 250 mm)
- Liczba stron: 1440
Meritum Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd to wyjątkowa publikacja na rynku wydawnictw poświęconych tej tematyce. W jednym, zwartym tomie zamieszczono wszystkie informacje potrzebne w zarządzaniu nieruchomością wspólną, ale i dotyczące podstaw prawnych różnych form zarządzania. Wszystkie zagadnienia zostały omówione przez praktyków, tj. specjalistów w swojej dziedzinie, prawników. Autorzy czynią to w sposób praktyczny, językiem jasnym, klarownym, ujęcie jest wyczerpujące, ale jednocześnie zwięzłe i konkretne.
Czytelnik znajdzie tu omówienia wszelkich instytucji prawnych, które dotyczą szeroko pojętej nieruchomości, jej własności, posiadania, "stawania się" właścicielem czy posiadaczem nieruchomości. Omówiono zatem zagadnienia cywilno-, administracyjno-, podatkowoprawne związane z nieruchomością: od nabycia (kwestie wieczystoksięgowe, przeniesienie własności, zasiedzenie nieruchomości, dziedziczenie nieruchomości, nabycie nieruchomości przez cudzoziemców), przez sposoby korzystania z nieruchomości (użytkowanie wieczyste, użytkowanie, służebności, hipoteka, umowy dotyczące korzystania z nieruchomości - tu oczywiście kwestie czynszu, obowiązki wynajmującego i najemcy, sposoby zakończenia umowy najmu, ochrona lokatorów, ale też zagadnienia związane z najmem okazjonalnym, dalej - dzierżawa, użyczenie czy timesharing).
W książce omówiono też szeroko kwestie procesowe w sprawach dotyczących nieruchomości (w tym trudne tematy: ochrony własności, eksmisji), a także postępowanie egzekucyjne dotyczące nieruchomości (m.in. zajęcie nieruchomości, oszacowanie wartości, sprzedaż licytacyjna, przysądzenie własności). Wreszcie kwestie związane bezpośrednio z profesjami na rynku nieruchomości:
- rzeczoznawcy majątkowi,
- pośrednicy w obrocie nieruchomościami,
- zarządcy nieruchomości.
Szczegółowo przedstawiono zagadnienia:
- trybu uzyskania licencji,
- zawierania umów o świadczenie usług w tych zawodach,
- podstawy prowadzenia działalności w zakresie zarządzania lub zarządu nieruchomościami, czy zarządzania - to samo co administrowanie nieruchomością,
- jak powinna być skonstruowana umowa o zarządzanie nieruchomością,
- relacje pomiędzy zarządcą a właścicielem, jak regulują to przepisy prawa,
- relacje pomiędzy zarządcą a najemcą, jak ustalany jest czynsz, jego podwyższanie, w jaki sposób rozliczani są dostawcy usług, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości wielolokalowych.
W sposób praktyczny i kompleksowy omówiono kwestie związane z kosztami zarządu nieruchomością wspólną i kontrolą działań zarządu.
Osobny rozdział poświęcono trudnym i skomplikowanym zagadnieniom odpowiedzialności zarządcy (zawodowej, ale i karnej).
Dostępność: brak towaru
229,00 zł
Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz

Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz
Autorzy: Bończak-Kucharczyk Ewa
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer Polska
Wydanie: 3
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 1124
Oprawa: twarda
Format: A5
Publikacja stanowi trzecie już wydanie obszernego komentarza do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zawiera ona również omówienie przepisów innych ustaw mających związek z funkcjonowaniem tych spółdzielni. Czytelnik będzie mógł zapoznać się z wiodącym aktualnym orzecznictwem (a także konsekwencjami orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego) oraz z wadami obowiązujących przepisów i problemami, jakie mogą w praktyce wystąpić podczas ich stosowania.
Książka zawiera sugestie dotyczące postępowania spółdzielni podczas zawierania umów o budowę lokali i wskazówki dotyczące zawartości takich umów. Przedstawione rozwiązania mogą być szczególnie przydatne w procesie ustalania przedmiotu odrębnej własności lokali w spółdzielni mieszkaniowej i ich sprzedaży, a także dla późniejszego zarządzania nieruchomościami, w których skład wchodzą lokale zbyte przez spółdzielnię innym osobom. Przybliżono również problematykę własności lokali w spółdzielniach mieszkaniowych, aktywizacji wspólnoty mieszkaniowej w spółdzielni oraz relacji między spółdzielnią a jej członkami i niebędącymi członkami osobami, którym przysługują prawa do lokali. Warto także zwrócić uwagę na analizę wątków dotyczących szczególnych regulacji w zakresie nabywania przez spółdzielnie mieszkaniowe praw do gruntów, na których wzniesione zostały przez nie budynki lub urządzenia.
Adresaci:
Komentarz jest przeznaczony przede wszystkim dla prawników, ale też dla członków organów i zwykłych członków spółdzielni mieszkaniowych. Będzie użyteczny również dla innych osób zainteresowanych ich działalnością, np. właścicieli lokali nabytych od spółdzielni oraz osób mających roszczenia o nabycie lokali od spółdzielni.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Własność lokali i wspólnota mieszkaniowa. Komentarz

Własność lokali i wspólnota mieszkaniowa. Komentarz
- Format: A5 (148 × 210 mm)
- ISBN: 978-83-264-0724-6
- Wydanie: 2
- Rok publikacji: 2012
- Okładka: twarda
- Liczba stron: 1184
W komentarzu omówiono przepisy ustawy o własności lokali oraz inne regulacje związane z funkcjonowaniem wspólnot mieszkaniowych. Autorka w praktyczny sposób przybliża problemy zarządzania nieruchomością wspólną. Analizuje zakres praw i obowiązków właścicieli lokali, a także zarządu lub zarządcy.
W drugim wydaniu komentarza wiele uwagi poświęcono problematyce związanej z funkcjonowaniem osób publicznoprawnych we wspólnocie mieszkaniowej, w tym sytuacjom, gdy jednym z właścicieli lokali jest właściciel gruntu oddanego pozostałym właścicielom w użytkowanie wieczyste.
Omówione zostały również zagadnienia podatkowe, w tym obowiązki podatkowe wspólnoty oraz właścicieli lokali (związane z ich własnością lokalu).
Autorka wyjaśnia procedury związane z podejmowaniem uchwał we wspólnocie mieszkaniowej oraz mające zastosowanie w razie zmian własnościowych. Przydatne w praktyce okażą się także rozważania poświęcone dochodzeniu roszczeń przez wspólnotę mieszkaniową od właścicieli lokali.
Opracowanie zostało uzupełnione bogatym wyborem najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i sądów administracyjnych.
Adresaci: Książka przeznaczona jest dla prawników zajmujących się problematyką własności lokali, zarządców i pośredników nieruchomości, osób zawodowo związanych z gospodarką nieruchomościami (w tym nieruchomościami stanowiącymi własność publiczną) oraz właścicieli lokali i członków zarządów.
Ewa Bończak-Kucharczyk - specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących mieszkalnictwa, nieruchomości, gospodarki komunalnej i lokalnego rozwoju; jest autorką i współautorką licznych publikacji z tego zakresu. Brała udział w pracach legislacyjnych nad różnymi ustawami z zakresu mieszkalnictwa (m.in. w latach 1998-2001, gdy była wiceprezesem Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast); prowadziła działalność doradczą, m.in. dla władz dużych miast i regionów w Polsce i za granicą; była ekspertem i członkiem rady Banku Gospodarstwa Krajowego. Współpracowała z Wyższą Szkołą Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie i z Uniwersytetem Warszawskim (gdzie prowadziła zajęcia z gospodarki nieruchomościami i planowania regionalnego). Jest członkiem Państwowej Rady Gospodarki Przestrzennej.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni