Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producent
Cena
-
od
do
Rachunkowość projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej (z suplementem elektronicznym)
Rachunkowość projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej (z suplementem elektronicznym)
W publikacji zawarto wiele praktycznych wskazówek, w tym m.in.:
- jak prawidłowo prowadzić wyodrębnioną księgowość dla projektów finansowanych dotacją (przykłady ewidencji i opis zdarzeń gospodarczych), by zagwarantować rzetelne i terminowe rozliczenie wydatków kwalifikowanych
- jak ujmować w KPiR przychody i koszty związane z realizacją umowy o dofinansowanie
- aspekty podatkowe (VAT, PIT, CIT)
- jak sporządzać, przechowywać i archiwizować dokumentację księgową związaną z realizacją projektów unijnych
- jakie są zasady przeprowadzenia kontroli projektów.
- instrukcja archiwizacji dokumentów związanych z realizacją projektu
- propozycje załączników do planu kont obejmujących zasady organizacji rachunkowości i dokumentacji księgowej związanej z realizacją projektów unijnych, plan kont proponowany dla księgowości dotacji unijnej
- szereg innych dokumentów pomocnych przy rozliczaniu dotacji.
Publikacja polecana zarówno osobom, które rozliczają już otrzymane dotacje, jak i tym, którzy przygotowują się do złożenia aplikacji.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Archiwizacja dokumentacji projektów finansowanych ze środków unijnych i innych źródeł zagranicznych
Archiwizacja dokumentacji projektów finansowanych ze środków unijnych i innych źródeł zagranicznych
Autor: Andrzej Regliński
Wydawnictwo: PRESSCOM
W opracowaniu w przejrzysty sposób wyjaśnione zostały podstawowe zagadnienia związane z obiegiem i tworzeniem dokumentacji. Autor krok po kroku omawia kwestie dotyczące warunków przechowywania, udostępniania i niszczenia dokumentacji. Czytelnik znajdzie w książce m.in. aktualne przepisy i dokładne porady dotyczące jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Autor wyjaśnia, jak udostępniać, niszczyć i przekazywać materiały archiwalne do archiwów państwowych. Ponadto przybliża zagadnienia związane z dokumentem elektronicznym, w tym elementy struktury, sposób postępowania oraz wymagania techniczne formatu zapisu. Do książki dołączona jest płyta CD z przydatnymi wzorami dokumentów w edytowalnych wersjach.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Instrukcja obiegu i archiwizowania dokumentów księgowych związanych z realizacją projektów unijnych (z suplementem elektronicznym)
Dokument, o który zawsze pytają instytucje uprawnione do badania prawidłowości wykorzystania funduszy unijnych!
Kierownik każdej jednostki realizującej projekty finansowane lub współfinansowane z europejskich funduszy unijnych jest zobowiązany do przestrzegania zasad kontroli finansowej i merytorycznej. Wymagania te nakłada na każdą jednostkę zarówno prawo bilansowe, jak też wytyczne instytucji wdrażających w oparciu o rozporządzenia Unii Europejskiej. Podstawowym instrumentem kontroli finansowej w jednostkach jest instrukcja obiegu, kontroli i archiwizacji dokumentów.
Książka zawiera zasady sporządzania, kontroli i obiegu dokumentów zarówno finansowo-księgowych, jak też merytorycznych oraz ich archiwizacji.
Nie jest to sformalizowany dokument sporządzany według ustalonego wzoru, ale akt wewnętrzny, opracowywany przez kierownika każdej jednostki i dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy. Służy dokładnemu określeniu, co każda struktura, dział czy określony pracownik jednostki powinien zrobić w celu prawidłowego udokumentowania wszystkich operacji mających związek z realizacją zadań wynikających z zawartych umów.
Publikacja zawiera gotowy wzorzec zarządzenia wewnętrznego , który łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb firmy a dołączony suplement elektroniczny (dokumentacja w formie MS Word), daje możliwość bezpośredniej pracy na plikach, uzupełnienia o dane, zapis, wydruk itp.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Instruktaż końcowego rozliczenia projektów inwestycyjnych realizowanych w ramach funduszy europejskich
Instruktaż końcowego rozliczenia projektów inwestycyjnych realizowanych w ramach Funduszy Europejskich to praktyczny zasób wiedzy, w którym Autorki - dzieląc się swym wieloletnim doświadczeniem - przedstawiają m.in.:
- praktyczne wskazówki niezbędne w końcowym rozliczeniu projektów inwestycyjnych w wyniku realizacji, którego powstaną prace rozwojowe, środki trwałe wytworzone, zakupione, ulepszone, lub projektodawca stanie się właścicielem praw majątkowych,
- instrukcje jak rozliczyć koszty ogólne ponoszone od początku realizacji projektu, podczas gdy środki trwałe (obiekty) były przyjmowane z budowy w różnych okresach, nawet w kilku latach,
- odpowiedź dlaczego tak ważna jest znajomość "luki finansowej" i jak ona wpływa na poziom dofinansowania,
- przykładowy system organizacji wyodrębnionej ewidencji księgowej, opis regulacji zawartych w MSSF oraz formę i zakres dokumentacji przyjęcia środków trwałych z budowy, a także uzupełnienie polityki rachunkowości projektu o zasady jego końcowego rozliczenia,
- zmiany w podejściu organów podatkowych w zakresie amortyzacji aktywów trwałych sfinansowanych dotacją oraz wkładem własnym,
- zalecenia by w celu optymalizacji finansowej (pozyskania kapitałów), a także podatkowej w okresie 2014-2020 w projektach realizowanych przez jednostki samorządowe zwiększyła się rola partnerstwa publiczno - prywatnego i odpowiedniego konstruowania umów konsorcjalnych.
Polecamy Beneficjentom realizującym projekty w ramach:
- Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG),
- Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IŚ),
- Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW),
- Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna (PO PT),
- Programu Operacyjnego Europejska Współpraca Terytorialna (PO EWT),
- Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
- 16 Regionalnych Programów Operacyjnych - (RPO),
a także osobom zarządzającym projektami, służbom finansowo-księgowym, kadrze dydaktycznej i trenerskiej oraz audytorom zewnętrznym i wewnętrznym.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Jak uniknąć zwrotu nieprawidłowo wydatkowanych środków unijnych
Jak uniknąć zwrotu nieprawidłowo wydatkowanych środków unijnych
Autor: Grzegorz Karwatowicz
Wydawnictwo: PRESSCOM
W książce zostało wyjaśnione, które naruszenia w projektach najczęściej przesądzają o nieotrzymaniu przez beneficjenta przyznanego dofinansowania. Autor wnikliwie analizuje przypadki wykorzystania środków niezgodnie z przeznaczeniem, z naruszeniem procedur lub też pobierania środków nienależnych bądź w nadmiernej wysokości. Przedstawia konsekwencje nieprawidłowej realizacji projektu, pokazując, w jaki sposób beneficjenci mogą uniknąć sankcji zwrotu dofinansowania lub ją zminimalizować. Publikacja adresowana jest zarówno do beneficjentów środków unijnych, przede wszystkim z sektora finansów publicznych, jak i do podmiotów odpowiedzialnych za kontrolę prawidłowości realizacji projektów oraz doradców i pełnomocników zajmujących się prawnymi aspektami korzystania ze środków unijnych.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
UNIA EUROPEJSKA SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKO-NIEMIECKO-FRANCUSKI
UNIA EUROPEJSKA SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKO-NIEMIECKO-FRANCUSKI
Oprawa: twarda
Słownik zawiera około 7000 haseł. Obejmuje terminologię oraz słownictwo ogólne stosowane w oficjalnych rozporządzeniach i dokumentach unijnych, np. wnioskach o dotacje. Uwzględnia również wyrażenia i zwroty związane z prowadzeniem działalności handlowej na terenie krajów Wspólnoty, a także nazwy działających w ramach UE instytucji oraz realizowanych w niej programów.
Słownik niezbędny w pracy:
przedsiębiorców i firm uczestniczących w przetargach
pracowników administracji państwowej i instytucji
samorządowych
przedstawicieli UE w Polsce
tłumaczy
dziennikarzy
studentów różnych kierunków: europeistyki, politologii,
handlu zagranicznego, gospodarki regionalnej, ekonomii,
stosunków międzynarodowych czy prawa administracyjnego
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Zamówienia publiczne w projektach współfinansowanych ze środków unijnych
Zamówienia publiczne w projektach współfinansowanych ze środków unijnych
Autorzy: Grzegorz Karwatowicz, Marta Lamch-Rejowska
Wydawnictwo: PRESSCOM
Niniejsze opracowanie jest praktycznym podręcznikiem przedstawiającym zasady udzielania zamówień w ramach projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych UE - zarówno przez beneficjentów będących zamawiającymi w rozumieniu pzp, jak i beneficjentów, którzy nie mają statusu zamawiającego. Publikacja omawia również kwestie dotyczące kontroli dokonywanych przed przeprowadzeniem postępowania o zamówienie publiczne i po jego przeprowadzeniu, a także tematykę audytu zewnętrznego, któremu podlegają beneficjenci środków pochodzących z funduszy unijnych. Książka adresowana jest do kierowników jednostek i działów zamówień publicznych, specjalistów ds. zamówień w administracji publicznej, doradców w zakresie funduszy UE i zamówień publicznych.
Dostępność: brak towaru
126,00 zł