Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)
Opis
Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)
Wydawnictwo: ODDK
Autorzy: Ewa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska
Publikacja stanowi fachowy poradnik skierowany przede wszystkim do biegłych rewidentów oraz głównych księgowych małych i średnich firm. Autorki przedstawiają dokumentowanie poszczególnych etapów badania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania. Zwracają uwagę na prawidłowe podejście do badania, właściwe dokumentowanie wykonywanych badań, zastosowanie zawodowego osądu, sceptycyzmu i odpowiedzialność biegłego rewidenta.
Przy poszczególnych etapach badania przedstawiają przykładowe karty badania i inne dokumenty, które pomogą zrozumieć sens badania w oparciu o ryzyko i prawidłowo udokumentować przeprowadzone prace. Zamieszczone wzory mogą być wykorzystane wprost w procesie badania, można je również przystosować do potrzeb firmy audytorskiej lub uzupełnić nimi własną dokumentację.
Dołączony do publikacji suplement elektroniczny zawiera wybrane wzory w formie edytowalnych dokumentów, ułatwiając ich wykorzystanie w praktyce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.
Biegły rewident, właściciel firmy audytorskiej AKONTO, biegły sądowy; uczestniczyła w badaniu wielu spółek, w przygotowywaniu prospektów emisyjnych, w przekształcaniu sprawozdań według MSR/MSSF oraz w badaniu planu połączeń i przekształceń; autorka wielu specjalistycznych artykułów w prasie fachowej, ceniony wykładowca.
Biegły rewident, prezes zarządu firmy audytorskiej Account sp. z o.o., ACCA Member; doświadczony specjalista, wykładowca z dziedziny Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej.
Bardzo wartościowe z punktu widzenia praktycznego są zamieszczone w załącznikach przykładowe karty badania, w których są szczegółowe pytania, jakie powinny być postawione przez biegłego rewidenta, aby zweryfikować prawidłowość poszczególnych zagadnień, a także jakie dokumenty zostały zbadane oraz które z nich zostały włączone do dokumentacji.
Po książkę tę warto jest sięgnąć dlatego, że stanowi ona kompleksowe podejście do badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich (…).