Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Leasing w ujęciu podatkowym, bilansowym oraz prawnym

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Leasing w ujęciu podatkowym, bilansowym oraz prawnym

 

Autorzy: Karolina Gierszewska, Breda Małgorzata, Ireneusz Zabawa,                                                      Gyongyver Takats, Tomasz Musialski, Anna Kiersnowska-Drzewiecka

Stan prawny: 1 października 2017 r.
z uwzględnieniem w części rachunkowej zmian w MSR/MSSF,                                                                             które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r. i 1 stycznia 2019 r.

Rok publikacji: 2017
Wydanie: 1
Liczba stron: 240

Aktualna i przydatna wiedza nt. leasingu. Autorzy pokazują liczne przykłady, dzięki czemu łatwiej wybierzesz korzystną formy leasingu i zrozumiesz zasady rozliczania umów w tym zakresie.

Opis publikacji

"Pomożemy Ci dokonać trafnych wyborów w dziedzinie leasingu" - to główny cel autorów. Z tego powodu w sposób przystępny prezentują skomplikowaną tematykę leasingu. Temu służą m.in. liczne przykłady, które ułatwią Ci zrozumienie zasad rozliczania umów leasingu w zakresie prawa podatkowego i bilansowego.

Ale to nie wszystkie Twoje korzyści. W książce znajdziesz odpowiedzi m.in. na te pytania:

 • która forma leasingu będzie najkorzystniejsza, na czym można zaoszczędzić?
 • jak uniknąć błędów przy zawieraniu umów leasingu i rozliczaniu leasingu?
 • jak pozyskać klientów, wybierając konkretną formę leasingu?
 • czym różni się leasing konsumencki od leasingu pomiędzy przedsiębiorcami?
 • w jaki sposób dokumentować leasing w księgach finansowych?
 • jakie są zasady leasingu pomiędzy podmiotami z różnych krajów?

Z kolei bogaty przegląd orzecznictwa i interpretacji podatkowych pozwoli Ci poznać podejście sądów administracyjnych i organów podatkowych do kwestii związanych z leasingiem.

W opracowaniu szczegółowo przedstawiono również:

 • klasyfikację umów leasingu,
 • ujęcie umów leasingu w księgach rachunkowych zarówno u leasingobiorcy, jak i leasingodawcy,
 • różnice między KSR 5 a MSR 17,
 • zasady nowych dwóch MSSF: MSSF 15 i MSSF 16, które wejdą w życie odpowiednio 1.01.2018 r. i 1.09.2019 r.,
 • amortyzację przedmiotu leasingu,
 • fakturowanie,
 • sposoby odliczania podatku naliczonego.

Każde omówione zagadnienie poparte jest przykładami, a w części rachunkowej znajdziesz praktyczny słowniczek pojęć.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla przedsiębiorców, menedżerów, doradców podatkowych i księgowych.

Autorzy:

Karolina Gierszewska - członek zarządu ECDDP Sp. z o.o., prawnik, doradca podatkowy. Zawodowo związana z podatkami od 2002 r. Przez pierwsze lata pracy w Dziale Podatków Pośrednich Urzędu Skarbowego gromadziła doświadczenie związane z prowadzeniem postępowań podatkowych oraz wydawaniem decyzji wymiarowych. Z doradztwem podatkowym związana jest od 2005 r. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu rozliczeń podatku VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Doradza w rozliczeniach podatników należących do różnych branż - zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym (m.in. w uczelniach wyższych). Na prowadzonych przez siebie szkoleniach potrafi łączyć wiedzę teoretyczną z wieloletnią praktyką. Autorka wielu publikacji prasowych oraz książkowych o tematyce podatkowej.

Małgorzata Breda - doradca podatkowy, ekonomista. Od wielu lat związana z grupą doradczą ECDDP, w której pełni funkcję kierownika zespołu podatku VAT. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT oraz podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Posiada bogate doświadczenie doradcze oraz szkoleniowe z zakresu prawa podatkowego. Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, bierze udział w przeglądach podatkowych oraz prowadzi szkolenia w zakresie podatku VAT. Autorka oraz współautorka wielu publikacji podatkowych.

Ireneusz Zabawa - radca prawny grupy ECDDP. Na co dzień zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych, jak również sprawami procesowymi, w szczególności w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa cywilnego. Autor wielu publikacji prasowych z dziedziny prawa cywilnego. Ceniony wykładowca. W swoich wykładach umiejętnie przekłada doświadczenie zawodowe na język szkoleniowy, czyniąc swoje wykłady niezwykle.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl