Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

RODO. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Komentarz

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 249,00 zł 249.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

RODO. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Komentarz

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Rok publikacji: 2017
Wydanie: 1
Liczba stron: 1168
Autorzy: Magdalena Kuba, Dominik Lubasz (redaktor naukowy), Witold Chomiczewski, Edyta Bielak-Jomaa (redaktor naukowy), Joanna Łuczak, Michał Czerniawski, Urszula Góral, Piotr Drobek, Paweł Makowski, Katarzyna Witkowska-Nowakowska, Natalia Zawadzka
 

W komentarzu znajdziesz odpowiedzi, jak przygotować się do największych od wielu lat, rewolucyjnych zmian w zakresie ochrony danych osobowych wprowadzonych przez rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679. 

Zmienione regulacje będą obowiązywać wszystkich uczestników obrotu gospodarczego oraz inne podmioty, takie jak stowarzyszenia i fundacje, a także jednostki publiczne. 

Autorzy w komentarzu uwzględniają również projekt nowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych wdrażającej do polskiego porządku prawnego ogólne rozporządzenie.

Z komentarza dowiesz się m.in. :

Jakie są nowe obowiązki administratorów?

Jakie są nowe zasady powoływania i pełnienia funkcji inspektora ochrony danych ?

Jakie są zmienione zasady i przesłanki przetwarzania danych ?

Jakie są nowe regulacje transferu danych do państw trzecich ?


Adresaci:

Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, jak również podmiotów publicznych, przedsiębiorców (w szczególności pracowników działów kadr, księgowości, marketingu i informatycznych) oraz fundacji i stowarzyszeń.

Autorzy:

Magdalena Kuba - doktor nauk prawnych specjalizujący się w obszarach: prawo pracy i ochrona danych osobowych; adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego; kierownik studiów podyplomowych "Kadry i płace w prawie i praktyce" w ALK; wieloletni trener i konsultant firm doradczych i szkoleniowych; autor publikacji z zakresu indywidualnego prawa pracy i ochrony danych osobowych (w tym rozprawy doktorskiej pt. Prawne formy kontroli pracownika w miejscu pracy wyróżnionej nagrodą I stopnia przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych); wielokrotny prelegent konferencji naukowych i seminariów biznesowych poświęconych problematyce pracowniczej.

Dominik Lubasz - doktor nauk prawnych, radca prawny, partner zarządzający w Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych; specjalizuje się w prawie nowych technologii, e-commerce, własności intelektualnej, ochronie danych osobowych oraz w polskim i europejskim prawie gospodarczym; autor wielu publikacji z zakresu ochrony danych osobowych oraz handlu elektronicznego, w tym komentarzy do ustawy o prawach konsumenta, o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych; absolwent studiów podyplomowych z prawa ochrony konkurencji i konsumenta na Uniwersytecie Jagiellońskim, Studium Menedżerskiego organizowanego przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Robert H. Smith School of Business - University of Maryland oraz Szkoły Prawa Niemieckiego i Europejskiego organizowanej przez UŁ we współpracy z Uniwersytetem Wilhelma w Münster; ekspert Stowarzyszenia Konsumentów Polskich ds. handlu elektronicznego, ekspert legislacyjny Izby Gospodarki Elektronicznej Ecommerce Polska.

Witold Chomiczewski – radca prawny. Lider specjalizacji e-commerce w Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Przygotowuje umowy z zakresu SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale, w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie KE, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Jest współautorem komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych oraz ustawy o prawach konsumenta. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. Legislacji.

Spis treści:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl