Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wzory dokumentów - ustawa o systemie oświaty, prawo oświatowe i przepisy wprowadzające

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wzory dokumentów - ustawa o systemie oświaty, prawo oświatowe i przepisy wprowadzające

 

Edytowalne wzory dostępne na stronie internetowej

 

Autorzy: Lidia Marciniak, Krzysztof Gawroński

Wolters Kluwer Polska

Rok publikacji: 2017
Wydanie: 1
Liczba stron: 760
Okładka: miękka
Format: B5
 
Publikacja zawiera wzory oraz przykłady pism i dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce szkolnej, przygotowane w oparciu o przepisy zawarte w aktach prawnych powszechnie obowiązujących w systemie oświaty.
 

Opis publikacji

Publikacja zawiera wzory oraz przykłady pism i dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce szkolnej, przygotowane w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, w tym m.in. nową ustawę Prawo oświatowe, ustawę Przepisy wprowadzające - Prawo oświatowe, czy  ustawę o systemie oświaty. Prezentowane wzory dotyczą m.in. takich zagadnień, jak:

  • zakładanie, prowadzenie, likwidacja szkół i placówek publicznych i niepublicznych,
  • przekształcanie publicznych szkół i zespołów z mocy prawa w okresie reformy ustroju szkolnego,
  • przekształcanie szkół publicznych i niepublicznych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego w okresie reformy ustroju szkolnego,
  • powierzenie funkcji kierowniczych w oświacie i odwołanie z nich,
  • obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązek szkolny i obowiązek nauki
  • kształcenie specjalne i nauczanie indywidualne,
  • wewnętrzne prawo szkolne,
  • pomoc materialna dla uczniów,
  • zarządzanie informacją,
  • rekrutacja do szkół i przedszkoli.

Książka ma na celu ułatwienie czytelnikowi rozstrzygania kwestii prawnych w sytuacjach, w których przyjdzie mu podejmować decyzje bezpośrednio lub w sposób zgodny z prawem uczestniczyć w postępowaniu administracyjnym i osiągnąć cel np. na poziomie pierwszej instancji w postępowaniu odwoławczym. 

Wzory dokumentów są również dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony internetowej po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. 

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pracowników administracji szkolnej, administracji samorządowej oświaty, kuratoriów oświaty oraz oświatowej administracji rządowej. 

Kontynuacją opracowania jest książka Wzory dokumentów: karta nauczyciela i prawo pracy w oświacie.

Autorzy:

Lidia Marciniak - prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, współpracuje z Wydawnictwem Wolters Kluwer (obecnie wydawca publikacji Prawo Oświatowe oraz Prawo Oświatowe dla Przedszkoli), współautorka książki Prawo oświatowe. Wzory pism i dokumentów (Warszawa 2014).

Krzysztof Gawroński jest byłym głównym wizytatorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W swojej pracy zawodowej, badawczej i publikacjach wykorzystał bogatą wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Od wielu lat prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych i kursach specjalistycznych z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Wiele publikuje, ostatnio "Meritum. Prawo oświatowe", wydane w serii Meritum przez Wolters Kluwer Polska, którego jest współredaktorem naukowym i współautorem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl