Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Rachunek kosztów w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą
Dostępność: brak towaru
68,00 zł
Indeks księgowań operacji (zdarzeń) gospodarczych w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą Tom I i II
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 500
Oprawa: miękka
Format: B5
Część I Operacje (zdarzenia) gospodarcze podlegające ewidencji
Część II Alfabetyczny indeks operacji (zdarzeń)
OPIS:
Niniejsze opracowanie jest przeznaczone dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą, które prowadzą pełną ewidencję rachunkową. Składa się ono z dwóch części
Niniejsze opracowanie jest przeznaczone dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą, które prowadzą pełną ewidencję rachunkową. Składa się ono z dwóch części. W części pierwszej podane zostały operacje gospodarcze według ich treści ekonomicznej oraz sposób ich księgowania. Operacje zostały pogrupowane według zespołów i kont syntetycznych podanych na stronach 9-16. Część drugajest alfabetycznym skorowidzem operacji ujętych w części pierwszej
- wskazującym miejsce, w którym są one wymienione, tak by w łatwy sposób można było znaleźć operacje, których sposób księgowania jest poszukiwany.
Układ ten umożliwia odnalezienie potrzebnej informacji, zarówno na podstawie ekonomicznej treści operacji - w oparciu o spis treści części pierwszej opracowania, jak i na podstawie alfabetycznie uporządkowanego ich wykazu, zawartego w części drugiej, z tym że w wielu wypadkach w części drugiej podanychjest kilka odmiennie sformułowanych określeń dla tej samej operacji - dla ułatwienia odnalezienia miejsca, w którym dana operacja się znajduje.
Część pierwsza dzieli się na rozdziały oznaczone cyframi rzymskimi od I do IX, odpowiadające zespołom wyodrębnionym w zakładowych planach kont dostępnych na polskim rynku wydawniczym. W ich ramach wydzielone zostały hasła w znaczącej części odpowiadające nazwom aktywów i pasywów wykazywanych w odrębnych pozycjach w bilansie oraz przychodów i kosztów wykazywanych w rachunku zysków i strat.
Przykładowo w rozdziale I jako hasła wyodrębniono:
A. Środki trwałe,
B. Wartości niematerialne i prawne,
C. Długoterminowe aktywa finansowe,
D. Inwestycje w nieruchomości i prawa,
E. Środki trwałe i nieruchomości stanowiące inwestycje w budowie. Ulepszenia
środków trwałych,
F. Aktualizacja wartości środków trwałych w budowie
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni